Infinito Pastello Mikrobeton Nedir? Mikrobeton Nasıl Uygulanır

Mikro çimento olarak bilinen MicroConcrete (ikisi arasında küçük farklılıklar olmasına rağmen) giderek daha popüler bir tasarım ürünlerin arasında yer almakata. Tasarımcıların normalde mümkün olmayacağı yerlerde ve geleneksel malzemeyi kullanma maliyetinin bir kısmında somut bir estetik oluşturmalarını sağlamakta dır.Tasarımla ilgileniyorsanız veya evinizin veya iş yerinizin görünümünü Değiştirmek  istiyorsanız bu harika yüzey kaplaması hakkında bilmeniz gereken beş şeyi keşfetmek için okumaya devam edin.

1. Mikro beton nedir?

Mikrobeton, fayans ve ahşap da dahil olmak üzere farklı yüzeylere ince (yaklaşık 2-3 mm) uygulanabilen çimento esaslı bir kaplamadır. Gerçek betonun maliyetinin ve ağırlığının bir kısmında betonun görünümünü ve hissini sağlar. infinito pastello Mikrobeton - bazen mikro beton veya MicroConcrete olarak adlandırılır - hijyenik ve lekesiz bir yüzey sağladığı için banyolar, mutfaklar için mükemmel bir seçenektir. Dahası, malzeme kaymaz ve kalıpsızdır - iç ve dış zemin yüzeyleri için harika bir seçimdir.
Microcement adı verilen başka bir malzemeye benzer. Mikroskorasyon ve mikro beton hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz .
Aşağıdaki ilham verici iç tasarım projesi malzemenin ne kadar çok yönlü olduğunu gösteriyor. Evde yemek odası masaları , zeminler ve duvarlar dahil olmak üzere bir dizi öğeyi örtmek için kullanılabilir. Ayrıca, görüntüde farklı dokusal yüzeylerin nasıl elde edilebileceği gösterilmektedir.

2. Mikrobeton neden kullanılır?

Hazır Paketleme
infinito pastello Mikrobeton, kullanımı ve döşenmesini kolaylaştıran, tek bileşenli, hazır ambalajlı bir karışımda mevcuttur. Önceden paketlenmiş karışım ayrıca profesyonel aletlere gerek olmadığı anlamına gelir ve karışımın elle uygulanmasına izin verir. Sonuç olarak, bitmiş yüzey kalitesi artırılmış ve tutarlıdır. Dahası, yerinde beton karıştırma ihtiyacını ortadan kaldırarak insan hataları neredeyse tamamen önlenir. Bu, ürünü sahte bir beton kaplamanın istendiği hemen hemen her ortam için kolay bir yüzey seçeneği haline getirir. Sınırlı alan ve beton döşeme becerisine sahip olanlar için de idealdir.

Azaltılmış Su Gereksinimleri


infinito pastello Mikrobeton ilk olarak geleneksel betona kıyasla su ihtiyacını azaltmak için geliştirilmiştir. Kullanım kolaylığı ve diğer malzemelere yapışabilme kabiliyetinin bir sonucu olarak, malzeme çatlamış veya yaşlanan beton yapıları etkili bir şekilde onarmak için tercih edilen ürün haline geldi. Ayrıca, ağır makine ihtiyacını azaltan pompalamaya gerek yoktur. Bu sadece uygulama maliyetlerini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda sınırlı erişime sahip çalışma alanlarında büyük fark yaratır.

Hızlı kurutma


Mikrobeton sıklıkla kullanılır çünkü hızlı bir şekilde kurur, bu da tasarımcılara ve evlerini yeniden dekore etmek isteyenlere minimal bozulmaya neden olan bir yüzey seçeneği sunar. Aslında, o kadar çabuk kurur ki, kaplanan yüzey 1 gün içinde işlevsel olabilir. Hızlı kuruma süresi, elde edilen yüzeyin aynı zamanda tutarlı bir kontrollü kaliteye sahip olduğu anlamına gelir.

Mikro-beton çok hızlı kuruduğundan, bir gün uygulanabilir ve daha sonra ürün bir sonraki kullanılabilir - bu da projeleri hızlı bir şekilde yapmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir. Ek olarak, pahalı profesyonel araçlara ihtiyaç duymadan uygulanması kolaydır ve profesyonel görünür.


3. mikrobeton ana avantajları nelerdir?


Mikro beton, geleneksel betona göre birçok avantaja sahiptir. Bunlar arasında;
Sıkıştırma gerektirmediği için ağır makine gerekmez
Düşük geçirgenlik, bunun dışında ve mutfaklarda ve banyolarda kullanılabileceği anlamına gelir
Hemen hemen her yüzeye iyi yapışır
Neredeyse uygulanır uygulanmaz güçlü
Klorür içermez, güvenli ve dayanıklı bir yüzey seçeneği sunar
Uygulama üzerine büzülmez, bu da çatlak veya kıvrım meydana gelmeyeceği anlamına gelir

4. Mikro beton nasıl kullanılır?


Mikro beton, hem konut hem de ticari olarak çok sayıda uygulama için kullanılmıştır. Kesintisiz, dayanıklı ve çağdaş bir görünüm sağladığı için mutfak yüzeyleri ve raflar gibi ürünler için kullanılmıştır.

Dayanıklıdır ve iç ve dış yüzeylere kolayca uygulanabilir. Her yerde zeminlere veya duvarlara uygun fiyatlı, aşınmaya dayanıklı beton estetiği eklemek isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Aynı zamanda su geçirmez bir malzemedir ve bu nedenle banyolar ve mutfaklarda sıçrama sırtları için ideal bir kaplama seçeneği sunar.
Sonuç olarak, mikro beton, benzersiz tasarım öğeleri ve uygulamalarına çağdaş bir görünüm sunmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

 

5. Mikro beton uygulamak için en iyi uygulama nedir?


infinito pastello Mikrobeton, geleneksel betondan farklıdır, çünkü özel döşeme becerileri veya makine gerektirmez. Bununla birlikte, mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için malzemeyi uygularken en iyi uygulamaları takip etmek önemlidir.

Yüzey hazırlığı
Mikro beton uygulamasının ilk aşaması yüzey hazırlığıdır. Kaplanacak yüzey toz, çakıl veya kir giderilmiş olarak yıkanmalı ve temizlenmelidir. Daha sonra, aşınabilecek metal veya açıkta kalan takviyelerin temizlenmesi ve daha sonra koruma için kaplanması gerekir.

Karıştırma
Mikro beton elle karıştırılabilir, ancak çok miktarda gerekiyorsa bir karıştırma kabı kullanmak daha kolaydır. Gereken su miktarı karışıma bağlı olarak değişir, ancak genellikle yaklaşık 1: 8'dir (sudan mikro betona). Karıştırmak için mikro betonun sürekli karıştırılırken yavaşça suya eklenmesi gerekir.

Uygulama
Tamamen birleştirildikten sonra en iyi akış ve tutarlılık için mikro betonun hazırlanan yüzeye en kısa sürede dökülmesi önemlidir. Ardından, temiz aletler kullanarak karışımı basitçe düzeltin ve kurumasını bekleyin.