Brut Beton Efekt Sıva

Brut Beton Görünümlü Sıva-Beton Renkli Boya, iç ve dış cephede kullanılabilen, mala ile uygulanıp desen verilebilen brüt beton görünümüne sahip dekoratif, akrilik esaslı kullanıma hazır renkli sıvadır.

UYGULANACAK YÜZEYLER

Brut Beton Görünümlü Sıva uygulanacak tüm yüzeyler ürünü taşıyabilecek durumda, düzgün, sağlam, temiz ve kuru ve yağdan tozdan arındırılmış olmalıdır. İç cephelerde beton ve sıva tarzı zeminlerde son kat ürün renginde renklendirilmiş İç Cephe Geçiş Astarı veya kaplama astarı ile astarlama yapıldıktan sonra Brut Beton Görünümlü Sıva uygulanabilir. Saten alçı tarzında zayıf ve kolay deforme olabilecek yüzeylerde, yüzey mutlaka İç Cephe Macunu ile macunlanmalıdır.

Yüzey Hazırlık

Macunlu yüzey zımparalandıktan ve Macun Astarı ile astarlandıktan sonra, yüzey üzerine Brut Beton Görünümlü Sıva İç Cephe Geçiş Astarı veya kaplama astarı ürünün rengine uygun renklendirilip uygulanır ve düzgün bir yüzey oluşturulur. Alçılı yüzeylerde Macun Astarı’nın üzerine belirtilen diğer astarlar daha iyi aderans oluşturmak için önerilmektedir. Dış cephelerde beton veya çimento esaslı düzgün yüzeylerde direkt olarak Alligator Silikonlu Dış Cephe Astarı veya Alligator Akrilik Dış Cephe Astarı üzerine Brut Beton Görünümlü Sıva uygulanabilir.