Brüt Beton Görünümlü Sıva 

Brüt beton görünümlü sıva ,iç ve dış cephede kullanılabilen, mala ile uygulanıp desen verilebilen brüt beton görünümüne sahip dekoratif sıva, akrilik esaslı kullanıma hazır renkli sıvadır.

UYGULANACAK YÜZEYLER

Brüt beton görünümlü sıva,uygulanacak tüm yüzeyler ürünü taşıyabilecek durumda, düzgün, sağlam, temiz ve kuru ve yağdan tozdan arındırılmış olmalıdır. İç cephelerde beton ve sıva tarzı zeminlerde son kat ürün renginde renklendirilmiş Brüt beton Astar, İç Cephe Geçiş Astarı veya kaplama astarı ile astarlama yapıldıktan sonra,Brüt beton görünümlü sıva,uygulanabilir. Saten alçı tarzında zayıf ve kolay deforme olabilecek yüzeylerde, yüzey mutlaka İç Cephe Macunu ile macunlanmalıdır.

Macunlu yüzey zımparalandıktan ve Macun Astarı ile astarlandıktan sonra, yüzey üzerine İç Cephe Geçiş Astarı veya kaplama astarı ürünün rengine uygun renklendirilip uygulanır ve düzgün bir yüzey oluşturulur. Alçılı yüzeylerde Macun Astarı’nın üzerine belirtilen diğer astarlar daha iyi aderans oluşturmak için önerilmektedir. Dış cephelerde beton veya çimento esaslı düzgün yüzeylerde direkt olarak Silikonlu Dış Cephe Astarı veya Akrilik Dış Cephe Astarı üzerine uygulanabilir.